Situace u přechodu Jarinje na hranicích Kosova a Srbska je napjatá. Čtyři vojáky mezinárodních sil KFOR zranil v úterý výbuch nastražené bomby u přechodu. Během srážek u přechodu byli těžce zraněni střelbou či slzným plynem také kosovští Srbové.
Zatímco NATO se ve středu rozhodlo pokračovat v činnosti proti "srbským extrémistům", které považuje za rozbušku násilných střetů u přechodu v severním Kosovu, Srbové protestovali u barikád ve vesnici Zupče a opakovali, že nikdy nebudou žít v nezávislém Kosovu a zároveň že ho ale nikdy neopustí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






