Situace u přechodu Jarinje na hranicích Kosova a Srbska je napjatá. Čtyři vojáky mezinárodních sil KFOR zranil v úterý výbuch nastražené bomby u přechodu. Během srážek u přechodu byli těžce zraněni střelbou či slzným plynem také kosovští Srbové.

Zatímco NATO se ve středu rozhodlo pokračovat v činnosti proti "srbským extrémistům", které považuje za rozbušku násilných střetů u přechodu v severním Kosovu, Srbové protestovali u barikád ve vesnici Zupče a opakovali, že nikdy nebudou žít v nezávislém Kosovu a zároveň že ho ale nikdy neopustí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se