Banonová však polibek finančníka odmítla, a tak prý na něm netrval. Strauss-Kahn, jenž kvůli podobnému obvinění ve Spojených státech letos odešel z čela MMF, dosud trval na tom, že si Banonová vše vymyslela. V autorizovaném životopisu Strauss-Kahn uvedl: "Rozhovor probíhal zcela normálně (...) Když jsem se dověděl, že mi předhazuje napadení, byl jsem v naprostém úžasu."

Dnes dvaatřicetiletá spisovatelka dělala se Strauss-Kahnem v roce 2003 rozhovor v neobývaném pařížském bytě. Tvrdí, že přední politik ze Socialistické strany se na ni vrhnul. Ona se však údajně ubránila kopanci a utekla. Teprve poté, co letos v New Yorku šéfa MMF ze sexuálního násilí obvinila pokojská v hotelu, rozhodla se i Banonová na Strausse-Kahna podat žalobu.

DSK vystoupí v televizi

Francouzská justice zahájila předběžné vyšetřování případu a zatím není rozhodnuto, zda bude zahájen i samotný soudní proces. Pokud ale vyšetřovatelé dospějí k názoru, že šlo jen o sexuální obtěžování, a nikoli o pokus o znásilnění, byl by takový přečin už promlčený.

Strauss-Kahn se má v neděli večer v rozhovoru pro televizi TF1 poprvé veřejně vyjádřit k obvinění americké pokojské Nafissatou Diallové.

Socialistický politik, jenž byl dlouho pokládán za favorita prezidentských voleb v příštím roce, se tento měsíc po několika měsících vyšetřování v USA vrátil do Francie. Americký soud zastavil proces proti němu kvůli nedostatečné důvěryhodnosti hlavní svědkyně.

Diallová Strausse-Kahna obvinila, že ji při krátkém setkání v hotelovém pokoji nutil k orálnímu sexu. Při výsleších však své výpovědi několikrát změnila.