Když jsem si 11. září 2001 zapnul doma televizi, šokoval mě pohled na dopravní letadlo, které zasáhlo americký symbol finanční a vojenské síly, začíná své vyprávění pákistánský novinář Fakhar Rehman.

Tehdy vzal hned telefon a zavolal na tálibánskou ambasádu v Islámábádu. "Díváte se na televizi?" zeptal se Sohaila Šahína. Ten odpověděl: "Ne". Rehman mu tedy vysvětlil, co se právě ve Spojených státech děje, a upozornil ho na to, že již brzy se pozornost celého světa stočí na Afghánistán.

Speciál k 11. září sledujte ZDE

Že by se to ale mohlo jakkoli obrátit proti jeho vlasti Pákistánu, ho prý ani nenapadlo. A nenapadlo ho ani, že by se to mohlo nějak týkat i jeho samotného.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se