Organizaci spojenou s neapolskou mafií Camorra a obviněnou z finančních podvodů a vydírání podniků rozbila v noci z úterý na středu italská policie. Informovala o tom agentura AFP.
Operace, do které bylo zapojeno na 300 karabinierů, byly zahájeny uprostřed noci v krajích Benátky, Lombardie, Sardinie, Kampánie a Apulie.
Členové mafie se řídili rozkazy mafiánského kartelu Casalesi, který je považován za jeden z nejnebezpečnějších z Camorry. Tento klan, který řídí Mario Crisci zvaný Doktor, vyvíjí aktivity v různých odvětvích ekonomiky.
Policie zabavila zbraně a munici a peníze pocházející z vydírání v hodnotě čtyř milionů eur (přes 97 milionů korun).
Oběťmi vydírání a lichvářských praktik, kdy se úroky šplhaly až na 180 procent, se stala stovka podnikatelů, kteří působí hlavně na severovýchodě Itálie.
Italská vláda přitvrzuje boj s mafií, za dva roky zabavila majetek v hodnotě 400 miliard - čtěte ZDE
Dostali se finančně až na dno a byli nuceni převádět části svých společností na ty, kteří je vydírali a od nichž si brali půjčky.
Tato skupina se zaměřovala na podniky a jednotlivce, kteří se kvůli ekonomické krizi dostali do finančních potíží. Skrývala se za legální úvěrovou společnost se sídlem v Padově na severu země, odkud plánovala vydírání, zastrašování a trestní opatření proti nesolventním dlužníkům.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist