Austrálie se chystá zrušit zákaz nasazení žen v bojích na frontě. V úterý to oznámil ministr obrany Stephen Smith. „Je to velmi reálné,“ řekl Smith reportérům o možném nasazení vojaček v první linii. “To, co děláte v armádě, by mělo záležet na vašich fyzických a intelektuálních schopnostech, ne na pohlaví,“ dodal.
Smith také zdůraznil, že takové opatření ženám umožní získat v armádě velící funkce. O možnosti umožnit vojačkám sloužit na všech armádních pozicích se v Austrálii debatuje už několik let, panují však obavy, zda by jejich přítomnost nenarušila fungování doposud čistě mužských jednotek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








