Austrálie se chystá zrušit zákaz nasazení žen v bojích na frontě. V úterý to oznámil ministr obrany Stephen Smith. „Je to velmi reálné,“ řekl Smith reportérům o možném nasazení vojaček v první linii. “To, co děláte v armádě, by mělo záležet na vašich fyzických a intelektuálních schopnostech, ne na pohlaví,“ dodal.

Smith také zdůraznil, že takové opatření ženám umožní získat v armádě velící funkce. O možnosti umožnit vojačkám sloužit na všech armádních pozicích se v Austrálii debatuje už několik let, panují však obavy, zda by jejich přítomnost nenarušila fungování doposud čistě mužských jednotek.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se