Některé díly amerického rodinného animovaného seriálu Simpsonovi do vysílání nezařadí německá televize Pro7 v reakci na události kolem japonské jaderné elektrárny Fukušima 1. Vyřazeny budou díly, v nichž je řeč o jaderné nehodě, uvedla dnes agentura AFP.

"Prověřujeme všechny díly a neodvysíláme žádný z těch, které mohou vyvolat spory," prohlásila mluvčí televizní společnosti Stella Rodgerová.

Přitom jednou z hlavních postav satirického seriálu je Homer, jenž pracuje v místní jaderné elektrárně ve městě Springfield. Právě kvůli jeho nezodpovědnosti je jaderná hrozba takřka v každém díle.

Jaderná energetika je v Německu velmi nepopulární. V sobotu proti ní v německých městech demonstrovalo 250.000 lidí a v neděli zřejmě tento trend vynesl k historickému triumfu v regionálních volbách ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko Zelené.

"Debata spojená s jadernou elektrárnou Fukušima tuto volební porážku jasně vysvětluje," prohlásila kancléřka Angela Merkelová, jejíž křesťanští demokraté (CDU) znamenali ve své tradiční baště nevídaný debakl.