Dříve postával na okraji jedné z columbských silnic a doufal, že někdo zastaví a za ukázku "rozhlasového hlasu" mu skrz okénko podá dolar. Jednou ale přijel novinář z listu Columbus Dispatch a video s umístil na internet.

To bylo před měsícem. Od té doby Ted Williams dává hlas reklamám, navštívil několik talk show a spolupracuje s NBA. Přesněji s týmem Cleveland Cavaliers - jako hlasatel.

Kvůli závislosti na alkoholu a drogách ale musel také podstoupit klinickou léčbu, ze které byl začátkem února propuštěn.

Druhá šance pro všechny talenty

Ve všech rozhovorech, které médiím poskytl, děkuje někdejší rozhlasový moderátor především za druhou šanci. A stejně jako ji jiní dali jemu, i on chce pomoci lidem žijícím na ulici. Založil nadaci "Ted Williams Second Chance Foundation", která prý podá pomocnou ruku všem talentovaným bezdomovcům a dá jim možnost vrátit se do normálního života.

Také proto plánuje prostřednictvím aukčního serveru eBay prodat svou maskáčovou bundu a ceduli z kartonu, s níž ho na internetu viděly desítky milionů lidí. A tomu, že by zájem mohl být opravdu velký, nasvědčuje i dražba Williamsova stanového přístřešku. Minulý týden ho prodal jeho "spolubydlící" Victor Houston za 355 dolarů (přes šest tisíc korun).

Připomeňte si nejslavnější vystoupení Teda Williamse:

Hlas Teda Williamse v první reklamě po jeho objevení - zapečené sýrové těstoviny, zn. HOMESTYLE:

Cestující newyorského metra dobře znají Dannyho Smallse, známého jako Geechee Dan. Celé roky trávil v útrobách podzemky a vydělával si zpěvem. Jeho úžasná bluesová vystoupení si oblíbili residenti i turisté. (Na videu je zachycen song I've Been Loving You, který Geechee Dan zpíval minulý rok 17. února na 1. nástupišti na padesátédeváté.)

Dalším oblíbeným interpretem je bezdomovec Daniel Mustard. Muž se zrzavým plnovousem nejdříve okouzlil posluchače po celém světě svými cover verzemi a poté i hudební vydavatele. Na podzim roku 2010 vydal svou první desku. (Na záznamu se svou verzí písně Creep od Radiohead.)

Linda hraje zpaměti bez not. Její hudební talent milují především francouzští turisté, kteří navštíví miamský Dorchester Hotel. Tam každý večer za tuzér hraje na piano.

Související