Slovenští herci se zřejmě před volbami inspirovali českou negativní kampaní. Devět dní před tím, než půjdou Slováci k urnám, se v médiích objevil klip, který lidi vyzývá, aby volili pravici, pokud nechtějí, aby zemi vládnul Smer Roberta Fica. "Jestli tu od června bude vládnout Fico, vaše děti utečou sami," říkají v animovaném klipu herci Richard Stanke a Zuzana Fialová.

K natočení videoklipu je údajně inspirovalo kontroverzní české video Přemluv bábu, v němž herci Martha Issová a Jiří Mádl vyzývali mladé Čechy k podpoře pravice.

Slovenský klip začíná naléháním matky na syna, aby odešel od počítače a šel se projít ven nebo zamířil do kina. Poté, co syn odmítne, objeví se animované postavy herců a Stanke říká: "Chcete se zbavit dospívajících dětí? Volte Fica. Odejdou samy."

"Bavili jsme se o tom, že je třeba něco udělat, aby lidé šli volit a aby se eliminovaly populistické a levicové strany," řekl serveru Sme.sk Stanke. Dodal, že klip je osobní iniciativou, za níž nestojí žádná politická strana.

Parlametní volby se na Slovensku uskuteční příští týden v sobotu a favoritem je Ficova strana Směr-SD. Opoziční strany ale doufají, že se jim podaří okopírovat výsledky českých voleb, kdy vítězná sociální demokracie nedokáže sestavit vládu a o úřad premiéra se uchází Petr Nečas z ODS, která skončila na druhém místě.

Podívejte se na celý klip 

 

Související