Školákům v  Turkmenistánu se splnil sen mnoha jejich vrstevníků po celém světě. Nemusí se učit na písemky a zkoušení a přesto dostanou nejhůř chvalitebně. Místní vlády v některých regionech země totiž učitelům přikázali, aby dávali jen čtyřky a pětky, což jsou ve většině zemí bývalého Sovětského svazu dvě nejlepší známky pětistupňové škály.

„Proč bychom dělali domácí úkoly? Učitelé nám dávají čtyřky tak jako tak a rodiče jsou spokojení,“ pochvalovala si reportérům deníku Chronika Turkmenistana skupinka žáků.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se