Mělo to být standardní hlášení, které je dopředu namluvené a piloti ho pouští stisknutím tlačítka. Protože se však jednalo o let do Paříže, mělo následovat totéž hlášení i francouzsky. Jeden z pilotů se však spletl a do reproduktorů poslal hlášení: "Neprodleně se připravte na nouzové přistání“.

Páteční příhodu zaznamenaly sobotní irské noviny Irish Examiner, podle nichž vzápětí Francouzi na palubě začali mít pocit, že se blíží jejich konec. "Vedle mě na sedadle klimbal nějaký Francouz. Když hlášení skončilo, okamžitě se probral a vypadal vyděšeně,“ řekl novinám jeden z Irů.

"Zeptal jsem se ho,“ pokračoval, "co ho tak vystrašilo, a tak mi to francouzské hlášení přeložil. Říkalo se v něm, že se cestující mají připravit na nouzové přistání, ověřit si, kde jsou nouzové východy a čekat na další pokyny kapitána letadla.

Letadlo v tu chvíli již prolétávalo turbulencemi, což situaci ještě zhoršilo. Někteří z Francouzů začali panikařit a plakat, na všech byl patrný strach.

Důvod nezvyklého chování Francouzů brzy zjistily letušky, které vzápětí informovaly kapitána. Ten se pak po několika minutách za chybné hlášení omluvil a vše uvedl na správnou míru.

Mlučí společnosti Aer Lingus později uvedl, že se jednalo o selhání systému. "Bylo to velmi neobvyklé nedopatření, které ovšem kapitán letadla vzápětí vysvětlil a omluvil se za něj,“ řekl mluvčí.