Italský premiér Silvio Berlusconi označil sám sebe za "nejlepšího šéfa vlády, jakého kdy Itálie měla", a odmítl veškerou kritiku na adresu své osobě. Údajná call-girl Patrizia D'Addariová, s níž si prý ve své vile užíval, jej vyzvala k veřejnému slovnímu souboji o jejich aféře, kterou Berlusconi popírá. Oznámily to ve čtvrtek agentury s odvoláním na italská média.

"Upřímně si myslím, že jsem nejlepším premiérem, jakého Itálie měla za 150 let svých dějin (od sjednocení země v roce 1861)," prohlásil Berlusconi na Sardinii během společné tiskové konference se španělským premiérem Josém Zapaterem.

Na dotaz španělského novináře odmítl všechny "pomlouvačné" zprávy, že využíval služeb skupiny luxusních prostitutek a že se stal obětí Patrizie D'Addariové, která si prý na pásku natočila dění během noci, kterou s ním strávila. Berlusconi, jehož manželka usiluje o rozvod kvůli neustálým nevěrám svého muže, nikdy nepopíral, že s Patrizií spal. Tvrdí pouze, že jí za to nikdy neplatil a že ani nevěděl, že je to prostitutka.

"Nikdy v život, ani jedinkrát, jsem za sex neplatil," řekl Berlusconi. "A řeknu vám proč: když někdo rád dobývá, největší radost je pro něj dobývání. Kdybych platil, jakou radost bych z toho měl?" dodal s tím, že právě proto jej Italové mají rádi a dostává 68,4 procenta hlasů ve volbách.

Berlusconi se poté omluvil Zapaterovi, že tak dlouho mluvil, španělský premiér ale omluvu odmítl a řekl, že to bylo "velmi zajímavé".