Při sérii hromadných nehod 259 automobilů na německé dálnici A2 ve spolkové zemi Dolní Sasko se v neděli večer zranilo 66 lidí. Deset osob je v ohrožení života a 21 dalších utrpělo vážná zranění, napsala agentura DPA s odvoláním na braunschweigské hasiče.

První srážka se stala na dálnici A2 u města Lehrte ve směru na dolnosaskou metropoli Hannover. Následně se srazilo několik vozů u města Peine a poté u Braunschweigu. Na místě zasahovalo asi 340 hasičů a záchranářů, přivolány byly i tři vrtulníky. Nemocnice v okolí vyhlásily pohotovost.

Podle DPA zůstala dálnice A2 ve směru na dolnosaskou metropoli Hannover do dnešního rána uzavřena. V oblasti se tvořily až 30 kilometrů dlouhé kolony aut. Odklízení trosek hromadné nehody má trvat celou noc, oznámili hasiči. Za karamboly stojí podle DPA neopatrná jízda řidičů, kteří v silném dešti ztratili kontrolu nad vozidly.

Na dálniční spojce mezi autostrádami A2 a A7 u Hämelerwaldu napočítali hannoverští policisté 21 nehod, při kterých se zranilo 11 osob, z toho dvě vážně.