Záchranářům se podařilo více než tři týdny po nehodě z Atlantiku vylovit jen 50 těl obětí havarovaného airbusu Air France, po jejich identifikaci ukázalo, že v jednom případě se jedná o klíčovou osobu: kapitána letounu Marka Duboise. Patologové identifikovali také ostatky dalšího z členů posádky.

"Mezi těly, která byla nalezena v Atlantském oceánu, byli identifikováni dva členové posádky letu A447: kapitán a jeden ze stewardů," píše se na webových stránkách letecké společnosti. Jméno stewarda nebylo zveřejněno, jméno kapitána je známo z jiných dokumentů.

Podle stránek vyjádřil šéf Air France soustrast pozůstalým identifikovaných členů posádky. Nehoda stroje mířícího z Rio de Janeira do Paříže si vyžádala celkem 228 obětí.

Co zapříčinilo smrt? 

Jak informovala CNN, některé z padesáti těl převezená k identifikaci měla polámané ruce, nohy i pánev. Podle vyšetřovatelů to nahrává verzi, že se letadlo rozpadlo ještě ve vzduchu.

Experti se ale podle vedení společnosti Air France stále zdráhají určit příčiny nehody. "Z toho co vím se nyní vyšetřovatelé snaží určit příčinu smrti," uvedl generální ředitel Air France Pierre-Henri Gourgeon.

V Bolívii odvysílali poslední minuty Airbusu. Snímky však byly ze seriálu Ztraceni - čtěte ZDE

"Až bude znát příčinu smrti, bude jasnější, co se skutečně stalo. Jestli pasažéři zemřeli ještě před pádem do vody nebo až po něm," dodal Gourgeon.  Zpráva o vyšetřování nehody má být zveřejněna 2. července.

Záchranné týmy složené z brazilského a francouzského námořnictva se také dál snaží hledat v hlubinách oceánu černé skříňky. Ty se dosud nepodařilo lokalizovat ani přes přítomnost francouzské atomové ponorky Emaraude. a hladinových lodí.

V hloubce 5 kilometrům ztěžuje pátrání nulová viditelnost a členité skalnaté dno. Bateriím návěstidel zajišťujících akustický signál dojde podle odborníků energie patrně do týdne.

Související