Republikánské kandidátce na viceprezidenta se před televizní debatou příliš šancí nedávalo. Jak její republikánští kolegové, tak komentátoři jí připisovali nedostatek zkušeností, ale i znalostí. Nakonec ale překvapila a se starším senátorem Bidenem se ji podle komentátorů podařilo udržet krok i diskusi na vysoké úrovni.

I přesto, že si ale Palinová značně polepšila, ve výsledku vyšel z debaty podle amerických médií vítězně její konkurent Joe Biden.

Jak dopadla viceprezidentská debata ČTĚTE ZDE

Republikánka Palinová a demokrat Biden probrali pod taktovkou moderátorky Gwen Ifill mnohé. Podobně jako jejich političtí lídři Barack Obama a John McCain se dostali na ekonomická témata a současnou krizi, probrali zahraniční politiku, globální oteplování i vnitřní záležitosti.

Američtí kandidáti na viceprezidenta se v noci ze čtvrtka na pátek sešli v první a jediné televizní debatě. Pro místo jejich duelu byla zvolena půda Washingtonské univerzity v St. Louis ve státě Missouri.  

BLOG Ondřeje Schneidera

Na rozdíl od svých předchůdců, kteří se utkali v první debatě o předešlém víkendu, kandidáti dokonce našli společnou řeč a obešli se bez výčitek a urážek. Mimo jiné se shodli na tom, že nelze podporovat manželství homosexuálů. Oba také označili Írán a Pákistán za velké hrozby současného světa.

"Kandidáti se k sobě chovali až příliš slušně," konstatovali dokonce někteří.

Související