SLOVINSKO_VOLBY__192x128_.jpgAKTUALIZOVÁNO: Podle odhadů zveřejněných po uzavření volebních místností  vyhrála opoziční levicově zaměřená strana Sociální demokracie. Podle průzkumů mělo Sociální demokracii v čele s Borutem Pahorem volit kolem 31,5 voličů, zatímco vládní stranu v čele s premiérem Jenezem Janšim jen asi 27,7 procenta.

Vládní pravice ale není zrovna v nejlepší pozici. Současný premiér Janez Janša je obviněn z korupce, což jeho Slovinské demokratické straně (SDS) může přivést porážku. Podle posledních informací se voleb zúčastnilo více lidí než loňský rok při prezidentských volbách

Čtěte také:

Současný premiér byl nedávno obviněn finskou televizí , že převzal úplatek od finské zbrojní firmy Patria, která podepsala s jeho zemí výhodný kontrakt. Podle analytiků by právě tento fakt měl přispět k vítězství levicově zaměřených demokratů.

Podle očekávání opozice by Sociální demokraté (SD) měli dosáhnout mnohem lepších výsledků než kdykoliv předtím.

Hlavní prioritou nové vlády ať již bude levicově nebo pravicově zaměřená bude boj s místní vysokou inflací a poklesem hospodářského růstu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist