Zaměstnanci letiště v Bratislavě tvrdí, že tam parkuje letadlo, do kterého nemá nikdo z personálu přístup a má neprůhledné folie na oknech. Na letišti prý každý den přistávají podobná letadla, která zde jen natankují a letí dál.

"Přiletí prostě jen tak. Oni totiž nemají letový plán. Nikdo nevystoupí, maximálně se vymění posádka, kterou přivezou v autech s tmavými skly. Dotankují palivo a letí dál. Říká se, že odtud letí na Blízký východ," řekl televizi jeden ze zaměstnanců.

Ministr vnitra Robert Kaliňák odmítl, že se jedná o letadla americké tajné služby. Stejným způsobem reagovalo letiště. "Přistání letadla na letišti Milana Rastislava Štefánika bylo v souladu s platnými mezinárodními dohodami a standardy. Není v kompetenci letiště vyjádřit se k ostatním detailům letu, letadla, ani posádky," uvedla mluvčí letiště Dana Medunická.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist