Ruský prezident Vladimir Putin:
"(Americký protiraketový) systém neslouží bezpečnosti, ale pouze provokuje nové zbrojení. Případné rozmístění střel nemůže zůstat bez ruské odpovědi. Kdo to potřebuje? Pochybuji, že Evropané. I hypotetické úvahy, že by rakety mohli mít například Severokorejci, zjevně odporují zákonům balistiky. Ani íránské rakety neohrožují USA, ale ani Evropu."


"Co je unipolární svět? Ať už se tento termín budeme snažit jakkoli přikrášlit, znamená jediné centrum moci, jediné centrum síly a jediného pána. Nemá to nic společného s demokracií, protože ta představuje názor většiny beroucí ohled na názor menšiny. Lidé nás pořád chtějí učit demokracii, ale ti samí lidé, kteří nám dávají přednášky, se demokracii sami naučit nechtějí. Spojené státy překročily své hranice na všechny strany. Jednostranné, nelegitimní akce nikdy nevyřešily žádné problémy, spíše je zhoršily. Jedna strana bude mít zdání úplné bezpečnosti a volných rukou v lokálních a pravděpodobně i v globálních konfliktech ... na to musíme odpovědět."


"Proces rozšiřování NATO nemá nic společného s modernizací aliance, ani s posilováním bezpečnosti v Evropě."


Americký ministr obrany Robert Gates:
"Já jako starý studenoválečník jsem při jednom včerejším (sobotním) projevu dokonce téměř pocítil nostalgii po starých jednoduchých časech. Téměř."


"Čelíme mnoha společným problémům a výzvám, které se musejí řešit v partnerství s dalšími zeměmi včetně Ruska. Rusko nemusí mít žádný strach ze Severoatlantické aliance. Jedna studená válka stačila, myslím, že nikdo novou studenou válku s Ruskem nechce. Někteří z nás se ale pozastavují nad názory některých ruských politiků, kteří se spíše snaží pracovat proti mezinárodní stabilitě; příkladem jsou dodávky zbraní či snaha používat zdroje energie pro politický nátlak."


"Střely (amerického protiraketového systému) nejsou vůbec namířeny proti Rusku."


Generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer:
Putinovu řeč označil za "zklamání" a prohlásil, že nové členské státy chtějí z vlastní vůle patřit k rodině demokratických zemí, a proto do aliance vstoupily. "Kdo by mohl být ohrožen tím, že demokracie a vláda práva se přibližuje k hranicím některé země?"


Americký senátor John McCain:
Odmítl Putinovo obviňování USA ze snah o hegemonii a Putinovu řeč označil za "nejagresivnější projev ruského vůdce od konce studené války".


Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg:
"Červenou nití tohoto projevu bylo, že si vlastně prezident Putin nárokuje postavení starého zesnulého Sovětského svazu."


"Musíme poděkovat prezidentu Putinovi, který se postaral nejen o velkou publicitu této konferenci, a to o větší, než jsme čekali. Jasně také vyložil, proč by se NATO mělo rozšiřovat."


Německá kancléřka Angela Merkelová:
"Globální oteplování je ze střednědobého a dlouhodobého pohledu jednou z největších hrozeb, která může mít dramatické následky. Tato hrozba je globální, postihne každého a zastavit ji můžeme jedině společně."


"Jsme společně odhodláni předejít hrozbám, které představuje íránský vojenský jaderný program."


Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier:
"Mnoho lidí v USA se nyní učí, že demokracie nemůže být vnucena vojenskou silou."


Hlavní íránský vyjednávač v otázkách jaderného programu Alí Laridžání:
"Věříme, že íránský jaderný problém je řešitelný formou dialogu a vyjednávání. Írán je připraven urovnat veškeré spory s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) v průběhu tří týdnů. Mnozí nevěří, že jadernou energii chceme využívat jen mírově, ale my nechceme, abyste si dělali starosti. Nemáme agresivní úmysly vůči žádné zemi. Nejsme hrozbou pro ostatní země, jsme zemí v rámci mezinárodního společenství - věříme, že mír a bezpečnost v našem regionu je nutný a že nás mocnosti podpoří."