rowling-harry-potter-192-128.jpgAutorka knih o Harrym Potterovi Joanne Rowlingová poprvé otevřeně naznačila, že by mohla napsat osmé pokračování ságy o čarodějnickém učni . Uvedl to britský list Daily Mail.

Rowlingová (42) připustila, že mívá "slabé chvilky", při nichž má pocit, že napíše další knihu o Harrym Potterovi. Pokud by ovšem osmý díl skutečně spatřil světlo světa, Harry by už s největší pravděpodobností nebyl hlavní postavou.

Zatím poslední, sedmý díl knižní série o čaroději Harrym Potterovi se na českém trhu objeví 31. ledna. Knihu, která vyšla v Británii v červenci pod názvem Harry Potter and the Deathly Hallows, přeložil Vladimír Medek pod názvem Harry Potter a relikvie smrti.

Rowlingová už dříve podotkla, že plánuje napsat encyklopedii o všech postavách z Bradavic, o použitých kouzlech a místních jménech. Donedávna však ještě tvrdila, že sedmým dílem už psaní nových dobrodružství končí.

V rozhovoru pro americký Time, který ji v prosinci zařadil na třetí místo v žebříčku osobností roku, však Rowlingová řekla: "Několikrát jsem po dopsání měla slabou chvilku, kdy jsem si o osmém dílu říkala: 'Jo, jasně.'"

"Jestli - a to je velký otazník - někdy napíši osmý díl, tak pochybuji, že Harry bude hlavní postavou. Připadá mi, že už jsem jeho příběh dovyprávěla... Ale to jsou velké otazníky. Dopřejme tomu tak deset let."

Související