Podle agentury AP a Reuters je mezi mrtvými nejméně sedm policistů. K explozi došlo asi 500 metrů od chrámového komplexu. Agentura AP uvedla, že se útočník odpálil v hotelu, agentura Reuters napsala, že v restauraci.

Podle vyjádření pákistánského ministerstva vnitra byli terčem útočníka právě policisté. Mluvčí Kamál Šáh vyjádřil přesvědčení, že atentát byl odvetou za útok na chrámový komplex Červené mešity, který před více než dvěma týdny po dlouhém a krvavém obléhání dobyli vládní vojáci.

Pakistan_exploze_180x120.jpgNa místě exploze prý leží roztrhaná a zkrvavená těla a kousky policejních uniforem. "Byl to velmi silný výbuch. Já sám jsem viděl, jak vzduchem proletěla dvě těla, která pak dopadla na silnici," řekl Reuters jeden z očitých svědků.

Mezitím v nedalekém komplexu Červené mešity od rána SELČ probíhá demonstrace radikálních studentů islámu. Ti dnes zabránili vládou jmenovanému duchovnímu zahájit modlitby při příležitosti znovuotevření tohoto muslimského svatostánku. Policie proti demonstrantům zasáhla pomocí slzného plynu.

Při obléhání komplexu obsazeného radikálními studenty a náboženskými extremisty zahynulo během prvního a druhého červencového týdne přes sto lidí. Dalších téměř 300 osob přišlo o život při násilí, které v reakci na bitvu o chrámový komplex následně zaplavilo celou zemi.