Záchranářský tým nalezl trosky letadla převážejícího 22 osob, včetně 13 Korejců a tří českých turistů, na hoře uprostřed kambodžské džungle. Nehodu nikdo nepřežil, sdělily tamní zdroje.

"Můžete vidět z obrázků havarovaného letadla, že bylo nemožné, aby havárii někdo přežil," sdělil kambodžský premiér Hun Sen na tiskové konferenci, jehož citovala agentura Reuters.

letadlo_havarie_kambodza.jpgZáchranáři, kteří strávili dva dny hledáním trosek v dešti a mlze, dnes objevili těla tří mužů a čtyř žen.

Tým nyní pracuje na vyprošťování dalších těl z vraku předtím, než budou převezena na identifikaci a následně do vlasti.

Záchranná helikoptéra místo neštěstí objevila severovýchodně od hory Bokor v provincii Kampot. "Nyní se tam nemůžeme vydat," uvedl však viceguvernér provincie Kampot Khoy Khun Huor. "Okamžitě se začne čistit les kvůli přístupu. Vrtulníky nyní nemohou poblíž přistát," dodal.

Do pátrání se v husté džungli zapojilo na tisíc vojáků a policistů a čtyři helikoptéry. Jejich práci ale komplikovaly déšť a mlha.

Na oficiálním seznamu cestujících jsou uvedeni tři mladí čeští turisté ve věku 19 až 21 let: dvě ženy a jeden muž. Podle dnešního vydání českého deníku Šíp jde o blízké příbuzné českého miliardáře a spolumajitele velké stavební firmy. Tou je podle dnešního Práva společnost PSG International.

Kambodžské ministerstvo zahraničí už dříve uvedlo, že nic nenasvědčuje tomu, že by trojice do letadla nenastoupila. Do oblasti, kde se stroj zřítil, se už vydal český velvyslanec v Thajsku Ivan Hotěk.

Letadlo ruské výroby An-24 kambodžské společnosti PMT Air letělo ze Siemreapu, kde stojí proslulý chrámový komplex Angkor, do přímořského letoviska Sihanoukville na jihu země. Stroj zmizel z radarů pět minut před plánovaným přistáním.

Kambodžský premiér Hun Sen v úterý řekl, že pravděpodobnou příčinou havárie asi byla špatná viditelnost během velké bouřky.

Kromě trojice Čechů na palubě bylo údajně také 13 Jihokorejců, pět Kambodžanů a Rus.