Původce sobotního útoku na vojenskou kolonu v Iráku, při kterém zahynul jeden slovenský a jeden polský voják, se podařilo zadržet. Informoval o tom polský premiér Jaroslaw Kaczyński.
Čtyři pachatele, kteří jsou momentálně vyslýcháni, se podařilo dopadnout i díky polským tajným službám. Ministr obrany Radoslaw Sikorski dodal, že jeden ze zadržených se už přiznal, že se na léčce podílel, a to za peníze. Vyšetřování, které je vedené v Iráku má podle ministra odhalit především to, kdo si útok na konvoj objednal.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist



