Občané KLDR nemají s internetem zatím téměř žádné zkušenosti a oficiální vládní účet KLDR na Twitteru registruje jen tři sledované adresy. Kromě účtu komunistického Vietnamu a jisté pchjongjangské propagandistické stránky figuruje na seznamu sledovaných stránek jediná osoba - Jimmy Dushku.

Texasan sám, který je kapitalista tělem i duší, přiznává, že jeho spojení se severokorejským komunistickým režimem přes Twitter je těžké vysvětlit.

Pchjongjang si otevřel oficiální účet na Twitteru v srpnu 2010 na adrese @uriminzok, což v překladu znamená "náš národ". Většina příspěvků byla pochopitelně propaganda namířená vůči znepřátelené Jižní Koreji. Od roku 2010 se datuje také "přátelství" KLDR s Dushkuem, který působí jako investor na trhu s nemovitostmi.

"Lidé se mě často ptají, jak k tomu došlo, a já si upřímně nedokážu vzpomenout. Začalo to někdy v roce 2010," řekl Dushku. "Zprvu jsem byl překvapen, ale vždy se snažím hledat si přátele mezi lidmi z různých krajů a z různého prostředí," dodal Texasan, jenž má na Twitteru přes 2000 sledovatelů.

Dushku uvedl, že ze zdvořilosti se na oplátku stal sledovatelem (follower) severokorejského vládního účtu a jednou na něj poslal v korejštině i vzkaz s "přáním pěkného dne".

Propojení obyvatele texaského Austinu s Pchjongjangem vyústilo v množství rozhořčených a výhrůžných příspěvků mířících na jeho adresu. Jejich autoři Texasana obviňovali ze sympatizování s kontroverzním severokorejským diktátorským režimem či dokonce z toho, že působí jako jeho špion.

Pozvání do KLDR

Výhrůžky smrtí pocházely především od Jihokorejců a Američanů korejského původu. "Jeden člověk detailně popsal, jak přijde do mého domu a zaútočí na mě, jiní vyjadřovali naději, že brzy zemřu, případně prohlašovali, že k mé smrti sami přispějí," vypověděl Dushku.

"Naopak z Austrálie jsem dostal spoustu zábavných vzkazů. Po těch negativních je to příjemná změna," uvedl muž, který prý hraje golf s hercem Dennisem Quaidem a je doslova posedlý kapelou Coldplay.

Dushku prý rovněž obdržel pozvání do KLDR a rád by ho využil. "Zajímám se o tu zemi z historického pohledu již mnoho let. Za všemi těmi novinovými titulky, které vidíme, tam žijí skuteční lidé," řekl.