Hokejisté Floridy zvítězili v pátečním utkání NHL nad Winnipegem 2:1 a upevnili si vedení v tabulce Severovýchodní divize. Zvýšili tak svůj náskok před druhým Washingtonem na 3 body, třetí Winnipeg ztrácí pět bodů.

Po dvou výhrách na hřištích soupeřů tentokrát zůstal Ondřej Pavelec, český gólman  v dresu Winnipegu, pouze na střídačce.

V brance Jets dostal příležitost pětatřicetiletý veterán Chris Mason, který chytil 28 z 30 střel, ale porážce svého týmu nezabránil.

Pátou prohru v řadě utrpěl ještě donedávna vedoucí celek celé ligy Chicago, které podlehlo 1:3 na ledě Calgary.

Rozdílový druhý gól vstřelil minutu před koncem druhé třetiny v přesilové hře Jay Bouwmeester, když na trestné lavici seděl Michael Frolík po faulu vysokou hokejkou.

Výsledky NHL:
Ottawa - NY Islanders 1:2 v prodloužení, Florida - Winnipeg 2:1, Calgary - Chicago 3:1, St. Louis - Los Angeles 1:0, Anaheim - Columbus 2:3 v prodloužení