Po několika dnech demonstrací a nepokojů v pátek Tunisko vyhlásilo na celém území státu noční zákaz vycházení. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informovaly světové agentury. Tunisané protestují proti špatné hospodářské situaci a vysoké nezaměstnanosti.

Zákaz vycházení bude platit od 20 do 5 hodin SEČ, a to od pátku do odvolání. Ministerstvo jeho vyhlášení zdůvodnilo útoky na veřejný a soukromý majetek a ohrožením bezpečnosti "vlasti i občanů".

Sociální nepokoje v Tunisku zuří již několik dní. Nejprve začaly na západě země, postupně se ale rozšířily i do ostatních částí Tuniska.

V noci na pátek demonstranti v metropoli Tunisu napadali policejní stanice, a několik vozů bezpečnostních složek dokonce zapálili. Dav údajně vyraboval i několik obchodů a bank. Při protestech v uplynulých dnech zemřel nejméně jeden policista.

Podobné protesty kvůli špatným životním podmínkám vedly v roce 2011 k takzvané jasmínové revoluci a pádu režimu autoritářského tuniského prezidenta Zína Abidína bin Alího. Tuniský případ vedl k vlně lidových protestů i v jiných zemích, která vešla ve známost jako arabské jaro.

Nepokoje v roce 2011 vyvolalo upálení mladého obchodníka se zeleninou Muhammada Buazízího. Obdobný případ vyvolal nepokoje i nyní. V neděli spáchal sebevraždu ve městě Kaserín mladík, který ztratil práci. Zabil ho proud, když vylezl na stožár vysokého napětí.

Tunisko je jedinou arabskou zemí, které arabské jaro přineslo demokracii. Na místní hospodářství závislé na cestovním ruchu nicméně tvrdě dopadly dva teroristické útoky z loňského roku.

Při útoku na budovu muzea Bárdá v centru tuniské metropole zahynulo 24 lidí, z toho 20 zahraničních turistů. V letovisku Súsa následně postřílel tuniský mladík na pláži a u hotelového bazénu 38 lidí, převážně britských turistů.

Nezaměstnanost v Tunisku dosahuje 15 procent, mezi mladými lidmi je ale až třicetiprocentní.