Radovan Krejčíř se z jihoafrického vězení ostře ohradil proti prohlášení svého bývalého osobního strážce a spolupracovníka Miloslava Potišky, který stíhaného Čecha spojuje s několika vraždami a je prý ochotný proti němu svědčit. Informoval o tom v pondělí jihoafrický server EWN. Krejčíř reaguje na slova, která Potiška minulý týden pronesl v jihoafrické televizi eNCA.

Potiška označovaný jako Miloš minulé úterý ve večerním televizním pořadu CheckPoint Krejčíře obvinil z několika vražd, včetně zavraždění Cyrila Beeky, často označovaného za hlavu podsvětí v JAR (na záznamu v čase 00:01:48). Potiška, který je prý nyní v České republice, se rovněž nabídl, že bude proti Krejčířovi svědčit.

Uprchlý Čech na obvinění podle EWN reagoval z vazební cely šestistránkovým prohlášením, v němž "Miloše" označil za lháře, který vydává klevety za fakta a využívá cizí tragédie k osobnímu zisku.

Jihoafrický stát podle Krejčíře využívá důmyslně vykonstruované fikce a milionů randů daňových poplatníků k tomu, aby z něj učinili rukojmí konspiračních teorií. Krejčíř tvrdí, že stát splétá spiknutí proti němu s pomocí mediálních senzací, placených falešných svědků a desperátů, jako jsou právě Potiška a jeho žena, prý známá prostitutka Shimo Shieldová.

Někdejší český podnikatel rovněž Potišku obvinil z drogové závislosti a označil ho za podvodníka, který mu dluží peníze a který by svědčil i ve prospěch tvrzení, že Krejčíř nechal zavraždit Elvise Presleyho nebo Marilyn Monroe.

Krejčíř v prohlášení ujišťuje o své nevině a vyzývá veřejnost, aby nevěřila řečem o tom, že je zločinecké monstrum, jak ho prý vykreslují média.

Krejčíř nyní pobývá ve věznici v Pretorii, kde čeká na soud v souvislosti s údajným pokusem o vraždu, únosem a napadením. Potišku prý zná od roku 2005; Potišku, který se v JAR rozhodl také podnikat, prý u sebe zpočátku na žádost dlouholetého přítele Jana Charváta nechal bydlet.

Podle Krejčíře se ale ukázalo, že Potiška přijel jen s 5000 eury, nedomluvil se anglicky, byl závislý na drogách a alkoholu a byl na útěku před policií. Navíc do země pozval dalšího údajně stíhaného muže závislého na drogách, Víta Maděriče. Ten prý Krejčíře dokonce okradl.

V rozsáhlém prohlášení Krejčíř mimo jiné kritizuje českého novináře Jaroslava Kmentu, autora knihy Padrino Krejčíř - Afričan, který prý Potišku a Maděriče využíval jako zdroje neověřených informací.

Jihoafrický list Mail & Guardian v roce 2011 napsal, že Potiška byl zapleten do ozbrojené loupeže v obchodě s elektronikou v Pretorii.

Cyril Beeka, jedna z údajných Krejčířových obětí, byl podnikatelem a údajně i jedním z šéfů jihoafrického podsvětí. Při razii v Krejčířově vile několik dní po Beekově smrti se údajně našel seznam lidí určených k likvidaci. Na seznamu prý bylo pět jmen včetně Beekova.

Jihoafrická média o Krejčířovi a Beekovi hovoří jako o obchodních partnerech. Jejich vztahy se zhoršily v listopadu 2010, kdy prý Beeka v baru Krejčíře zmlátil.